Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nešťastná křesťanská nesnášenlivost

30. 6. 2013

Jiří Vacek

Původní ryzí Ježíšovo poselství lásky k Bohu, k našim bližním i k nám samým bylo zkaženo zlými a nevědomými lidmi jedem přesvědčení vyvolenosti od Boha.

Mnohý křesťan je přesvědčen: jen my jediní jsme vyvolení od Boha a kdo nevěří jako my, je od něho zavržen. Proto je naším právem vnucovat druhým náš jedině správný názor, a to všemi prostředky.

Co takový křesťan například činí ze svého přesvědčení druhým, ukazuje následující příklad. Není zdaleka jediným ani nejhorším. Je v každém případě velmi poučným.  

 

Křesťanská společnost pro léčbu homosexuálů skončila. Její šéf zjistil, že je gay.

Americké křesťanské společenství slibující homosexuálům „konverzní léčbu” jejich orientace ukončilo svou činnost a omluvilo se klientům. Organizace nazvaná Exodus International působila od roku 1976 jako pastorační úřad zaměřený na „léčbu” homosexuálů. V USA měla 260 poboček.

pátek 21. června 2013, 7:17 - New York

„Udělali jsme mnoho chyb založených na naší víře,“ řekl ve čtvrtek agentuře Reuters šéf společnosti Alan Chambers. „Omlouvám se za bolest a trýzeň, které jsme způsobili mnoha lidem,“ dodal s tím, že pastorační činnost spolek neukončí. Homosexualitou se už ale podle jednomyslného rozhodnutí správní rady zabývat nebude.

Sám Chambers, který žije na Floridě s manželkou a dvěma dětmi, v prohlášení připustil, že po mnoho let přehlížel svou vlastní vytrvalou příchylnost k osobám téhož pohlaví.

Rozhodnutí společnosti Exodus International je odrazem změn, jimiž Amerika v názorech na odlišnou sexuální orientaci prochází. Homosexuální sňatky už legalizovalo dvanáct amerických států. Nejvyšší soud má do konce června rozhodnout o osudu zákonů, které na federální úrovni homosexuální páry znevýhodňují.

Kalifornie se loni stala prvním státem Unie, který „konverzní terapii“ dětí zakázal. Rozhodnutí není pravomocné, kauzou se má zabývat nejvyšší odvolací soud.


Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/305504-krestanska-spolecnost-pro-lecbu-homosexualu-skoncila-jeji-sef-zjistil-ze-je-gay.html


Dnes uvedená společnost ukončila svou činnost. Zlo, které na svých obětech napáchala a utrpení, které jim způsobila, tím neodčinila ani v nejmenším. Ani to není možné.