Jdi na obsah Jdi na menu
 


Užitek z televizních zpráv

17. 4. 2011

Jiří Vacek

Při středeční meditaci u nás v bytě pouštím v 7 večer vždy půl hodiny zprávy na ČT 1. Jsou zdrojem velkého poučení o podstatě tohoto světa, že vůbec není božský, ale velmi a velmi nebožský. Proto přátelům říkám, aby si uvědomili, co vše je může na něm potkat. Jako právě teď Japonce při zemětřesení. Nikdo si nemůže být jist, že zítra nebude řada na něm.

Dívali jsme se na ně i ve středu 30.3.

Druhý den přišla od Zuzky následující SMS.

Dobry deň,

Ďakujem za včerajšiu meditáciu. Keď ste nam pred spravami vravel, aby sme si pozreli, co nás može stretnúť v budúcich inkarnáciach, tak som mala taký vhled, že ako to je po odloženi těla, že nam nezostane vobec nič s toho, co sme tu mali, ani telo, ani majetok, ani blizki ludia, nic a že su všetky ty svetské snahy marnosť nad marnosť a jedine, co ma cenu aj potom, je naša snaha priblížiť sa Bohu. Nie, že by som to už davno neveděla, ale teraz to bolo nějaké hlbšie a intenzivnějšie.

Zuzana, 31. 3. 2011

 

Přesně tak to je: v okamžiku odchodu z těla jednou pro vždy zmizí vše, co jsme měli tolik rádi, oč jsme usilovali a čemu jsme věnovali svůj veškerý čas a sily: peníze, byt, auto, nábytek, známí, rodina a vše další a dokonce i naše těla.

Pokud jsme nedosáhli Boha, zůstaneme v tomto stavu, ve kterém jsme všeho zbaveni, sami a bez pomoci.

Jediným naším společníkem je naše mysl, která je ohromena tím, co se stalo a je zcela bezradná a bezmocná a neschopná jakékoliv obrany.

Pokud v ní vládlo zlo, pak tyto zlé sklony se na nás vrhají a vytvářejí nám naše vlastní osobní peklo. Jsme zcela ztraceni. Pak volíme jakkoliv ubohý nový zrod v tomto světě, pokud jej nám naše karma vůbec nabídne.

Ti, kteří propadli zlu – nenávisti a jim podobným, se ocitají svou myslí v pekle, které si připravili svými city a myšlenkami zde na zemi. Zákon karmy jim nemilosrdně odráží zpět, každý zlý cit a každou zlou myšlenku. Každý sklízí přesně to, co zasel.

Vyloučen není ani zrod ve zvířecí říši. To, když jsme svou úrovní myšlení a cítění se chovali jako zvířata.