Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv

Nalezené příspěvky

Já nehledáme, Já si uvědomujeme

11. 4. 2024

Jiří Vacek

Já, vědomí Já jsem, je věčná všudypřítomnost boží. Já je zde vždy a stále. Je věčným všudypřítomným okamžikem. Není ničím cizím, ale námi samými. Je naším životem. Nejen jsme Já, ale žijeme Já. To, co uděluje život našemu tělu a mysli, bez čeho nemohou existovat je ryzí, sebe si vědomá existence. Každý nejen ví, ale přímo pociťuje, že existuje. To, co si je vědomo, že existuje, je vědomí, naše pravé Já. Z pohledu vlastní sebe si vědomé existence není proto třeba naše pravé Já hledat. Postačí si uvědomovat tento pocit, lépe vědomí vlastní existence: Jsem, existuji a vím, uvědomuji si, že existuji a vím, že jsem to Já, kdo existuje a nikoliv někdo jiný.

 

Works in English and other languages by Jiří Vacek - now available in e-format in our e-shop

12. 4. 2024

We are glad to announce that the works featured in section Works in English and other languages are now available in a pdf format.

More titles will be added soon.

Přátelé Jiřího Vacka 

 

Werke auf Englisch und in anderen Sprachen von Jiří Vacek - jetzt auch im E-Format in unserem e-Shop erhältlich

21. 4. 2024

Wir freuen uns, Ihnen mitteilen zu können, dass die in der Rubrik Werke auf Englisch und in anderen Sprachen vorgestellten Werke jetzt im pdf-Format verfügbar sind.

Weitere Titel werden demnächst hinzugefügt.

Přátelé Jiřího Vacka 

 

3. výročí mahasamádhi našeho mistra

27. 4. 2024

jv_cervenysvetr.jpgDnes, 27.4.2024, si připomínáme 3. výročí Mahasamádhi našeho Mistra Jiřího Vacka.

A jelikož, jak již všichni dobře víme, Mistr své žáky nikdy neopouští, přináší nám i k tomuto výročí opět hezký dárek – tentokráte knížku, která byla po mnoho let rozebrána, a tedy dostupná jen jako xerox. Vzhledem k tomu, že jde o titul značně poptávaný, udělá všem jistě radost, že kniha Poutník vypráví o své cestě k Bohu je nyní opět dostupná v brožované formě – blíže viz zde.

Upozorňujeme všechny zájemce, že tato knížka nebude rozesílána automaticky dle seznamu stálých odběratelů, neb jeho platnost již byla ukončena. V případě zájmu je tedy potřeba si vždy každou vybranou knihu z naší nabídky, včetně této, objednávat klasicky přes náš e-shop. Děkujeme za pochopení.

A našemu duchovnímu Otci a Mistrovi Jiřímu Vackovi tímto samozřejmě přejeme při příležitosti dnešního výročí prostě jen to nejlepší a děkujeme za péči a ochranu, kterých se nám skrze Něho neustále dostává. S úctou a láskou,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Nalezené složky

Nebyly nalezeny žádné složky