Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace a upozornění

Příspěvky

Právě vyšlo, červenec 2024

10. 7. 2024

S radostí oznamujeme, že právě vyšel další díl audio nahrávek z řady Hovory o józe a mystice, část 30 – Světlo na Cestu. Cena: 200 Kč, audio záznam ve formátu mp3

Jedná se o pokračování souboru promluv Mistra Jiřího Vacka pořízených na meditačních setkání z let 2019 – 2020 na rozmanitá témata týkající se přímé duchovní praxe a záležitostí s ní související. Jde o amatérské nahrávky promluv „naživo“ tak, jak byly zaznamenány na seminářích a veřejných meditacích. Nahrávky nebyly nijak upravovány, aby byl zachován meditační vliv, který z nich vyzařuje,

Přátelé Jiřího Vacka


Objednávejte v našem e-shopu.

 

Blahopřání k narozeninám 2024

25. 5. 2024

jv_naroz_2024.jpgDnes 25.5.2024 si připomínáme další výročí narození našeho Mistra, Jiřího Vacka.

Jako obvykle nám ke svému výročí Mistr přináší další dárek – tentokráte nový díl audio záznamů jeho promluv z edice Hovory o józe a mystice. Toto zbrusu nové „CD“ č. 29 nazvané Střípky světla si lze objednat ve formátu mp3 v našem e-shopu.

S vděčností vzpomínáme a za tento a nesčetné ostatní dary ze srdce děkujeme.

Přátelé Jiřího Vacka

 

Zprávy přátelům, květen 2024

6. 5. 2024

- Jak jste si již asi všimli, byly dojednány termíny našich veřejných meditací do konce roku 2024 – viz. záhlaví našeho webu jako obvykle.

- Oblíbený titul Poutník vypráví o své cestě k Bohu je opět dostupný v knižní brožované formě – viz náš e-shop.

- Vzhledem k nárůstu cen v podstatě u všeho a vzhledem k tomu, že jsme nehýbali s cenou našich knih více než 10 let, jsme nuceni přistoupit ke zdražení všech našich titulů. Přecenění na nové ceny proběhne někdy během července a srpna 2024 a bude v rozsahu 10-20 %, což u větších objednávek už bude celkem znatelné. Proto všem přátelům doporučujeme, aby v případě zájmu všechny své větší objednávky provedli v našem e-shopu co nejdříve a nakoupili za stávající ceny, dokud to ještě lze.

 

3. výročí mahasamádhi našeho mistra

27. 4. 2024

jv_cervenysvetr.jpgDnes, 27.4.2024, si připomínáme 3. výročí Mahasamádhi našeho Mistra Jiřího Vacka.

A jelikož, jak již všichni dobře víme, Mistr své žáky nikdy neopouští, přináší nám i k tomuto výročí opět hezký dárek – tentokráte knížku, která byla po mnoho let rozebrána, a tedy dostupná jen jako xerox. Vzhledem k tomu, že jde o titul značně poptávaný, udělá všem jistě radost, že kniha Poutník vypráví o své cestě k Bohu je nyní opět dostupná v brožované formě – blíže viz zde.

Upozorňujeme všechny zájemce, že tato knížka nebude rozesílána automaticky dle seznamu stálých odběratelů, neb jeho platnost již byla ukončena. V případě zájmu je tedy potřeba si vždy každou vybranou knihu z naší nabídky, včetně této, objednávat klasicky přes náš e-shop. Děkujeme za pochopení.

A našemu duchovnímu Otci a Mistrovi Jiřímu Vackovi tímto samozřejmě přejeme při příležitosti dnešního výročí prostě jen to nejlepší a děkujeme za péči a ochranu, kterých se nám skrze Něho neustále dostává. S úctou a láskou,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Werke auf Englisch und in anderen Sprachen von Jiří Vacek - jetzt auch im E-Format in unserem e-Shop erhältlich

21. 4. 2024

Wir freuen uns, Ihnen mitteilen zu können, dass die in der Rubrik Werke auf Englisch und in anderen Sprachen vorgestellten Werke jetzt im pdf-Format verfügbar sind.

Weitere Titel werden demnächst hinzugefügt.

Přátelé Jiřího Vacka 

 

Works in English and other languages by Jiří Vacek - now available in e-format in our e-shop

12. 4. 2024

We are glad to announce that the works featured in section Works in English and other languages are now available in a pdf format.

More titles will be added soon.

Přátelé Jiřího Vacka 

 

Právě vyšlo, prosinec 2023

21. 12. 2023

Právě vyšlo:

Kniha Jiří Vacek: Výroky - 3.díl, formát A6, vázaná, 220 stran, 250.- Kč

Závěrečný díl řady Výroků našeho mistra je opět určen především ke každodenní kontemplaci, uvnitřnění a meditaci. I tento díl je utříděn tematicky, což čtenářům usnadňuje orientaci, jak při nahodilé četbě, tak při souvislém studiu.

Upozorňujeme, že tento titul je posledním, který budeme automaticky rozesílat dle seznamu trvalých odběratelů - vše ostatní je tedy v případě zájmu třeba si objednávat přes náš e-shop.

Děkujeme za pochopení a přejeme vše nejlepší v následujícím roce.

Přátelé Jiřího Vacka


Objednávejte v našem e-shopu.

Stálým odběratelům bude tento titul rozeslán automaticky.

 

PF 2024

21. 12. 2023

pf-2024.jpg

 

Veřejné meditace 2023/24 – nové místo konání

7. 11. 2023

Ahoj všem,

Jak již bylo avizováno, došlo k přesunu našich veřejných meditaci na nové místo.

Podrobné informace (adresu, mapku, spojení atd.) naleznete zde.

Separátně vypichujeme jen novinky...

 

Dobré zprávy

18. 9. 2023

Upozorňujeme, že po delší době, co byl vyprodán, je u nás opět doskladněn titul Praxe átmavičáry v knižní podobě. Danou knihu si lze objednat v našem e-shopu zde.

S přáním všeho dobrého,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Veřejné meditace 2023

8. 9. 2023

Omlouváme se za dočasný výpadek v pořádání našich veřejných meditací – jsme v procesu hledání nového místa, které by více vyhovovalo našim potřebám. Pokud byste měli nějaký tip na nějaké zajímavé prostory, neváhejte nám napsat na info@pratelejirihovacka.cz

Předem děkujeme.

Jakmile bude jasné, kde a kdy budeme v našich veřejných meditacích pokračovat, zveřejníme obratem jejich další termíny zde na našem webu.

Díky za trpělivost.

Přátelé Jiřího Vacka

 

Blahopřání k Narozeninám 2023

25. 5. 2023

jv_naroz_2023.jpgDnes 25.5.2023 si připomínáme další výročí narození našeho mistra, Jiřího Vacka.

Jako tradičně dárek dostáváme my, takže se k nám jako požehnání k tomuto výročí dostává něco poměrně unikátního, a to hned šestero nových duchovních skript (viz oznámení níže), za které tímto velmi děkujeme a samozřejmě, jako vždy, přejeme našemu mistrovi jen to nejlepší.

S úctou a láskou,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Právě vychází (2), květen 2023

25. 5. 2023

Právě vyšlo:

S radostí oznamujeme vydání nových titulů od našeho mistra, Ing. Jiřího Vacka, patřící do edice Duchovní skripta Pohledy na člověka a jeho svět a Úvahy 1.-5.díl. Popis a veškeré další informace lze nalézt u daného titulu v eshopu.

 

2. výročí mahasamádhi našeho mistra

27. 4. 2023

jv_cervenysvetr.jpgDnes, 27.4.2023, si připomínáme 2. výročí mahasamádhi našeho mistra Jiřího Vacka.

A jelikož, jak víme, mistr své žáky nikdy neopouští, přináší nám jako dárek k tomuto druhému výročí stylově druhý díl svých motivačních Výroků (viz předchozí příspěvek zde na našem webu).

Přejeme tedy při této příležitosti našemu duchovnímu otci prostě vše nejlepší a děkujeme za péči a ochranu, kterých se nám neustále dostává.

S úctou a láskou,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Právě vychází, květen 2023

27. 4. 2023

Právě vyšlo:

Kniha Jiří Vacek: Výroky - 2.díl, formát A6, vázaná, 206 stran, 250.- Kč

Právě vychází druhý díl Výroků, jakožto pokračování tematicky uspořádaného kompilátu výroků našeho mistra Jiřího Vacka. Výroky jsou vhodné pro kontemplaci, meditaci či k rychlému vnitřnímu naladění se a díky svému malému kapesnímu formátu je lze s výhodou využít kdykoliv, i během shonu všedního dne. Pro svou praktičnost mohou být velikou pomocí všem na stezce poznání Pravdy o nás samých, o našem pravém Já. Závěrečný třetí díl bude brzy následovat.

 


Objednávejte v našem e-shopu.

Stálým odběratelům bude tento titul rozeslán automaticky.

 

Blahopřání k svátku 2023

24. 4. 2023

jv_svatek2.jpgPřátelé svatého Jiřího přejí tímto

k dnešnímu svátku vše nejlepší

našemu Mistrovi. Děkujeme za

neustálou podporu, které se nám

skrze Něho dostává!
 

S úctou a láskou,

Přátelé Jiřího Vacka

 

PF 2023

12. 12. 2022

Přátelé Jřího Vacka

xmas-wish.jpg

 

Předvánoční dárek

4. 12. 2022

Přátelé Jiřího Vacka

S radostí oznamujeme, že nyní jsou všechny nahrávky z e-shop kategorie CD namluvená Jiřím Vackem dostupné ve formátu mp3.

Přejeme hezký advent a příjemný poslech smiley

 

Dobré zprávy!

8. 10. 2022

Všechny tituly z kategorie Duchovní skripta jsou nyní dostupné v e-formě jako formát pdf a e-mobi.

Podrobnosti naleznete v záhlaví této kategorie (Duchovní skripta) po jejím rozkliknutí.

 

Vše nejlepší k narozeninám!

25. 5. 2022

Tento týden slavíme 91. výročí narození těla našeho Mistra, učitele a přítele Jiřího Vacka. Ačkoliv se, fakticky vzato, Nejvyšší Mistr nerodí ani neumírá, jednou za čas připravená duše dokáže manifestovat Boží Milost přímo v naší sféře, což se právě stalo v podobě Jiřího Vacka.

Jsme vděční za to, že jsme této Milosti mohli a stále můžeme být účastni.

Takže, ať to zní jakkoliv protichůdně, když mluvíme o někom, kdo se uvědomil jako nesmrtelné Já, přejeme tímto z celého srdce vše nejlepší k tomuto výročí a jako vždy přehršel Boží Milosti, ochrany a světla, neb to se hodí vždy.

S láskou a úctou,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Právě vychází, květen 2022

3. 5. 2022

Právě vyšlo:

Kniha Jiří Vacek: Gurujóga, vázaná, 283 stran, 370.- Kč

Chronologicky poslední kniha Jiřího Vacka, kterou dokončil krátce před opuštěním svého fyzického těla, se kromě pro Něho již klasických témat jako jsou základní átmavičára a vnitřní pránájáma zabývá i jejich vyššími stupni následujících po uvědomění si našeho Já. Je tedy vhodná pro praktiky různé pokročilosti, neb, jak Mistr často zdůrazňuje, jednotlivé stupně duchovní praxe na sebe nenavazují časově tak, že by jeden skončil a pak teprve začal druhý, ale spíše se na sebe nabalují, zatímco si všechny udržují svou platnost, ačkoliv jejich forma se pochopitelně průběžně mění a vyvíjí.

 


Objednávejte v našem e-shopu.

Stálým odběratelům bude tento titul rozeslán automaticky.

 

1. výročí Mistrova mahasamádhi

27. 4. 2022

Dnes, 27. 4. 2022, si připomínáme přesně rok ode dne, kdy náš Mistr, učitel a přítel Jiří Vacek, opustil své pomíjivé tělo a odešel z tohoto slzavého údolí. Dobrou zprávou pro ty, kteří si s Ním vytvořili či vytvářejí svůj vnitřní spoj, je, že Mistr své žáky nikdy neopouští. Důkazem toho je, že nám k prvnímu výročí svého mahasamádhi přináší novou knihu nazvanou Gurujóga. Tato Jeho zbrusu nová kniha představuje další střípek z mozaiky Jeho rozsáhlého díla a jistě tak potěší každého, kdo kráčí stezkou sebepoznání podle Jiřího Vacka.

Vzpomínáme na dobu, kdy jsme s Ním mohli být i více „fyzicky“ a děkujeme za krásný knižní dárek.

S radostí a vděčností v srdci,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Právě vychází, únor 2022

15. 2. 2022

Právě vychází:

Skripta Swami Ramdas: Myšlenky pro tento den 2, formát A4, 42 stran.

Druhé a závěrečné pokračování překladu výběru inspirativních myšlenek Swamiho Ramdase. Stejně jako v prvním díle zde nalezneme výroky týkající se celé škály aspektů vnitřní duchovní praxe. Výroky lze použít jak pro rychlé meditační naladění, tak jako témata k rozjímání.

Dostupné pouze v elektronickém formátu jako pdf

Cena pdf: 100,- Kč

 

PF 2022

18. 12. 2021

pf-2022.jpg

 

Právě vychází, prosinec 2021

9. 12. 2021

Právě vychází:

Skripta Jiří Vacek: Bůh je jediné dobro, formát A4, 23 stran.

Tato skripta autora Jiřího Vacka nám přináší několik dosud nezveřejněných pojednání na téma Bůh a správný vztah k Němu. Jiří Vacek nám zde připomíná paradox úsilí mnoha praktiků, kteří na své stezce občas zapomínají, že Bůh, cíl stezky, je zde přítomen neustále a že bychom Jej tedy měli v každé fázi praxe i aktivně vzývat, prosit o pomoc a co nejvíce se utíkat do Jeho ochrany.

Dostupné pouze v elektronickém formátu jako pdf!

Cena: pdf 100,- Kč

 

Skripta Jiří Vacek: Sebe-vědomí (úvahy z osmdesátých let), formát A4, 85 stran.

Jak nám prozrazuje sám název, tento spis představuje autorovy úvahy z osmdesátých let minulého století. Jiřím Vackem byl sepsán ve snaze utřídit si a ujasnit klíčové pojmy z duchovní literatury, kteréžto se autor spisku tehdy čerstvě snažil popsat a definovat. Myslíme, že duchovní praktici přímé stezky uvítají svěží přístup, který Jiří Vacek vůči daným tématům zaujímá, a najdou v něm posilu, inspiraci a poučení.

Dostupné pouze v elektronickém formátu jako pdf!

Cena: pdf 200,- Kč


Pdf objednávejte e-mailem na objednavky@pratelejirihovacka.cz.

U objednávek pdf verzí samozřejmě není účtováno žádné poštovné. Po uskutečnění převodu na náš účet Vám daná skripta přijdou přímo na mail.

 

Sobotní meditace 11.12.2021 ve Stodůlkách zrušena!

26. 11. 2021

Vzhledem k rapidně se zhoršující epidemiologické situaci a neustále se měnícím vládním nařízením týkajících se kulturních akcí se v sobotu 11.12.2021 naše veřejná meditace ve Stodůlkách ruší. Děkujeme za pochopení a těšíme se na příště. S přáním všeho dobrého,

Přátelé Jiřího Vacka

 

Slevová akce na vybrané tituly!

13. 9. 2021

Právě probíhá výprodej titulů z edice Duchovní skripta, CD a DVD se slevou 50%!

Využijte tedy této příležitosti a dozásobte svou knihovničku!

 

Právě vychází, srpen 2021

26. 8. 2021

Právě vychází:

Skripta Jiří Vacek: O lásce,  xerox A4, 22 stran.

Tato skripta obsahují několik dosud nezveřejněných pojednání o lásce. Začala se připravovat ještě za Mistrova života a nyní se konečně dostávají i ke čtenářské veřejnosti. Láska jako mocná Boží síla je něco, co se na stezce džňány často opomíjí, a proto je dobré si její důležitost neustále připomínat.

Možné objednávat ve fyzické i elektronické podobě.

Cena: xerox A4 150,- Kč, pdf 100,- Kč

Pdf objednávejte e-mailem na objednavky@pratelejirihovacka.cz. V případě objednávky pdf verze není pochopitelně účtováno žádné poštovné. Po uskutečnění platby Vám daná skripta přijdou přímo na mail.


Skripta si můžete objednat v našem e-shopu.

 

Právě vychází, červen 2021

30. 6. 2021

Právě vychází:

Skripta Jiří Vacek: Výroky leden 2020 – březen 2021,  xerox A4, 18 stran.

Jak již sám název napovídá, skripta Ing. Jiřího Vacka Výroky obsahují výběr výroků ze samovolných intuicí za období od začátku roku 2020 do konce března 2021, které byly posléze uspořádány tématicky. Jsou tedy takovým dodatkem k trilogii kapesních knih Výroky 1. až 3. díl, z nichž byl zatím vydán pouze první díl - další dva díly se k vydání připravují. Tato skripta obsahují například kapitoly výroků o mistrovi, víře, odevzdanosti, lásce, spáse a další. Výroky čtěme s otevřenou myslí a srdcem, abychom vnímali i velkou duchovní moudrost a sílu, ze kterých tato slova pramení.

Možné objednávat ve fyzické i elektronické podobě.

Cena: xerox A4 180,- Kč, pdf 100,- Kč

Pdf objednávejte e-mailem na objednavky@pratelejirihovacka.cz. V případě objednávky pdf verze není pochopitelně účtováno žádné poštovné. Po uskutečnění platby Vám daná skripta přijdou přímo na mail.


Skripta si můžete objednat v našem e-shopu.

 

Smuteční oznámení

3. 5. 2021

jv11.jpgS bolestí v srdci vám oznamujeme, že dne 27. dubna 2021 nás opustil náš milovaný Mistr Jiří Vacek.

 

Život na zemi v její hmotné úrovni je pouze krátkým časovým úsekem naší existence.

Existovali jsme před ním a existujeme i po něm.

Proto bychom jej měli žít převážně s odstupem od jeho dění a s nadhledem i s pochopením, že podstatné je, abychom byli připraveni na život nikoliv po smrti, ale po odložení hmotného těla. Neumíráme my, ale ono.

 

***

Nikdo, kdo má hmotné tělo, není zdráv, protože samo hmotné tělo je nejhorší nemoc.

Dokonalé zdraví nespočívá ve zdravém těle, ale v existenci bez hmotného těla.

Jiří Vacek