Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace a upozornění

Příspěvky

Upozornění - právě vyšla nová skripta

21. 12. 2017

Právě vychází jako nová skripta 4. díl překladu pojednání od Sádhu Óma: Prvořadá důležitost pozornosti věnované našemu pravému Já. Čtvrtý díl obsahuje český překlad částí 16-20 tohoto pojednání tak, jak byly postupně uveřejňovány v angličtině Maharišiho Ramanashramem v časopise Mountain Path a česky pak na našem webu.

* * *

Čtvrtý díl má 38 stran a bude stát 90 Kč. Zájemci si jej mohou objednávat v našem eshopu nebo přímo zakoupit na našich veřejných akcích.

 

Veřejné meditace - důležité upozornění

5. 11. 2017

Vážení a milí přátelé,

Naše další veřejně přístupná meditace se koná v sobotu 11. listopadu jako obvykle ve Spolkovém domě Stodůlky Prahy 13 od 13h (adresa a mapka cesty zde). Jsou na ni vítáni všichni zájemci o společné utišení se v klidu a míru a to bez rozdílu zaměření.

Naše předešlé zářijové upozornění, že pořádání těchto meditací je ztrátové, protože vybrané vstupné opakovaně nepokrylo nájem sálu, platí i nadále. Není možné, abychom trvale hradili ztráty ze svého. Proto, pokud se tato situace nezmění, tak se v příštím roce veřejné společné meditace již nebudou moci konat.

 

Nová skripta Živá nauka

20. 9. 2017

Vacek, Jiří: Živá nauka.

Právě vychází nová skripta Jiřího Vacka s názvem Živá nauka. Skripta jsou přepisem audio záznamů promluv ze společných setkání, které pokrývají celou řadu důležitých témat z duchovní praxe. Audio verze těchto skript vyšla v edici Hovory o józe a mystice na CD č. 28 opět pod názvem Živá nauka.

Cena 80 Kč, 32 stran


knihu lze zakoupit v našem e-shopu

 

Veřejné meditace ve Spolkovém domě Stodůlky, podzim 2017

8. 9. 2017

Přátelé Jiřího Vacka

... Prvá meditace se koná v sobotu 16. září. Další následují 14. října, 11. listopadu a 16. prosince. Meditace budou pokračovat v následujícím roce.

Meditací nebo jejich části se v závislosti na aktuálním zdravotním stavu zúčastní i Jiří Vacek...

 

Právě vychází nová kniha Jiřího Vacka

4. 8. 2017

kn_jak_byt_panem.jpgVacek, Jiří: Já jsem kámen mudrců.

Nová kniha J. Vacka srozumitelně vysvětluje praxi poznání svého pravého Já, které alchymisté symbolicky označovali jako kámen mudrců. Je to právě naše pravé Já, naše božská podstata, jejíž poznání mění vše v našem životě k lepšímu stejně jako dotek mýtického kamene mudrců.

Cena 350 Kč, 287 stran, vázané.


knihu lze zakoupit v našem e-shopu

 

Upozornění – doprodej životopisu Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe

10. 7. 2017

Upozorňujeme, že se blíží k doprodeji některé díly životopisu Jiřího Vacka „Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe“. Vzhledem k tomu, že se v dohledné době neplánuje jejich dotisk, nabízíme případným zájemcům o koupi celou tuto životopisnou řadu všech 15-ti dílů za dočasnou akční cenu 1500 Kč včetně poštovného. Po ukončení této výprodejní akce budou v prodeji samostatně již jen zbývající díly, ale nikoliv celá řada.

 

Poděkování za přání

29. 5. 2017

Jiří Vacek

Děkuji všem, kteří mně přáli ke jmeninám a narozeninám. Velmi mě potěšili.

Jiří Vacek

 

Žádost - dohledáváme uskladněné knihy J. Vacka

31. 3. 2017

Přátelé Jiřího Vacka

Prosíme kohokoliv, u koho kdy byly uskladněny knihy s autorstvím Jiřího Vacka, aby se podívali a napsali nám, jestli někde nezůstal naskladněn a zapomenut jeho životopis Jak jsem hledal Boha… 6. a 7. díl či jakékoliv jiné jeho tituly. Budeme vděčni za jakoukoliv informaci, kterou prosím zašlete na: info@pratelejirihovacka.cz. Převoz a přeskladnění jakýchkoliv takto znovuobjevených knih samozřejmě zařídíme.

Předem děkujeme

 

PF 2017

30. 12. 2016

Přejeme tímto všem lidem dobré vůle, blízkým i vzdáleným, klidný a požehnaný celý nadcházející rok 2017. Těšíme se na naše další společná setkání.

pf2017-buddha.jpg

Přátelé Jiřího Vacka

 

Lev Kubín – pocta karmajógínovi

14. 12. 2016

Přátelé Jiřího Vacka

Před několika dny opustil toto slzavé údolí jeden z našich blízkých, pan Lev Kubín.

pan Kubín

 

Právě vyšlo nové skriptum Jiřího Vacka "Všichni známe své pravé Já"

12. 10. 2016

Právě vyšlo nové skriptum Jiřího Vacka

Všichni známe své pravé Já je nový titul Ing. Jiřího Vacka právě vydaný v edici Duchovní skripta. Jak již sám název tohoto dílka napovídá, autor se zde zabývá výroky, které nám tvrdí, že „Jsme již To“ a uvádí na pravou míru jejich skutečný význam v souvislosti s nutným úsilím, které je třeba vyvinout, abychom si svou pravou podstatu, kterou neustále jsme, skutečně uvědomili a žili jí.

 

Info ke skypovým meditacím

14. 9. 2016

Přátelé Jiřího Vacka

Upozorňujeme, že po letní pauze opět běží naše pravidelné večerní skypové medi každý den od 22:00 do cca. 22:30. Každý upřímný zájemce je vítán.

 

Skypové sanze

9. 6. 2016

Martin T.

Ahoj všem „skypákům“. Pokud se Vám v poslední době nedaří připojit, tak je to proto, že Microsoft přitvrdil ve své updatovací politice a starší verze skypu nejsou kompatibilní s tou novou, což je již zřejmě setrvalý stav. Kdykoliv se Vám tedy stane, že se nemůžete připojit či nejste nějakou dobu vytáčeni, zkontrolujte si prosím, jestli máte nejnovější skype update – v poslední době ho updatují docela často...

 

Blahopřání k 85. narozeninám Jiřího Vacka

25. 5. 2016

svjiri_maly.jpgDnes se náš milovaný a vážený pan Jiří Vacek dožívá úctyhodných 85 let.

Přejeme mu tímto vše nejlepší k jeho jubileu.

Hodně štěstí, zdraví a hlavně Božího požehnání a Milosti

přejí všichni přátelé Jiřího Vacka

 

Skypové meditace - info

5. 5. 2016

Martin T.

Chci tímto poděkovat všem, kdo se účastní našich večerních skypových meditací. Už se to tak zajelo, že se mnozí připojují i na dálku, když zrovna nemohou být online, neb, i bez dívání na hodinky, všichni cítíme tu meditační vlnu, že se blíží naše 22h. Takže díky všem.

 

Marcelka a Romek z hor

26. 2. 2016

Nově nyní na našich stránkách naleznete v Kontaktech a odkazech pod názvem Spřízněné weby stránky Marcelky a Romka z hor, kteří šíří a podporují praxi pozorovatele v duchu učení Ramany Maharišiho i Jiřího Vacka. V našem e-shopu je možné také zakoupit první a druhý díl knihy Marcelka z hor od Věry Keilové. Třetí díl by měl vyjít v dubnu tohoto roku a opět bude možné si jej u nás opatřit.

 

Upozornění stálým odběratelům

6. 1. 2016

Prosíme stálé odběratele, aby nás průběžně informovali o změnách svých kontaktních údajů, abychom tak předešli potížím s doručováním zásilek.

Jakékoliv změny kontaktních údajů zasílejte prosím na email: info@pratelejirihovacka.cz

 

Novoroční přání

1. 1. 2016

Přátelé sdružení kolem tohoto webu tímto přejí všem přátelům/členům naší sanghy i sami sobě navzájem, aby celý tento náš nový rok byl naplněn Božím požehnáním a ochranou.

Díky všem, kdo kultivací dobrých vztahů přispívají k růstu našeho neformálního společenství.

přátelé přátelům

 

Veřejné meditace

19. 12. 2015

Jiří Vacek a přátelé

... Konání veřejných meditací v roce 2016 je ohrožené pro malou účast. Nájem sálu, jehož výše je několik tisíc korun, vybrané vstupné nezaplatí. Pokud chcete, abychom se i nadále scházeli a společně prohlubovali, zvyšte svou účast. Pokud se občas nemůžete osobně zúčastnit, zvažte, jestli nechcete pořádání našich meditací podpořit alespoň finančně. Ze zdravotních důvodů se zatím nemohu meditací zúčastnit. Choďte i tak dál, protože mě zastupují naši přátelé, kteří také poznání Já dosáhli...

 

Poděkování a upozornění

1. 12. 2015

Přátelé Jiřího Vacka

Děkujeme tímto těm, kteří se rozhodli přispět na naše společné meditace. Díky Vaší podpoře se zvyšuje pravděpodobnost, že meditace plánované na příští rok opravdu proběhnou. Pokud by ještě někdo měl zájem přispět, může tak učinit na náš účet: 2000813297/2010.

Do vzkazu pro příjemce prosím vždy uveďte heslo: „vstupné“, ať máme přehled za co která platba je.

Děkujeme

 

Poděkování

20. 11. 2015

přátelé Jiřího Vacka

Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří každý čtvrtek od 20h do 21h či kdykoliv jindy meditují a modlí se za zdraví, ochranu a vůbec dobré životní podmínky Mistra J. Vacka a Jeho paní. Každý, kdo by se chtěl na dálku přidat v tomto čase či jiném, je samozřejmě vítán.

 

Skypové meditace

19. 11. 2015

Martin Tomeš a přátelé Jiřího Vacka

Na vědomost se tímto dává, že po menší pauze obnovujeme každodenní večerní skypové meditace od 22:00 do 22:30, neb se nám osvědčilo se duchovně naladit před usnutím stejně, jako to děláme hned po probuzení. Každý, kdo by měl zájem, se k nám tedy takto může přidat. Stačí si do skypových přátel přihodit mé skype jméno „Martin Modrý“ nebo můj nick „siddha34“ a v daný čas pak již jen vyčkat na konferenční hovor naší skupiny.

 

Důležité upozornění pro přátele ze Slovenska

13. 9. 2015

FIO banka již neakceptuje pro platby ze Slovenska číslo našeho účtu v tuzemském formátu, ale již jen ve formátu mezinárodním přes IBAN a SWIFT. Používejte tedy prosím od této chvíle pro své platby za naše knihy jen následující údaje našeho účtu, který máme u FIO banky:

IBAN: CZ2020100000002000813297

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX